لطفا قبل از ثبت نام مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید. به خصوص اگر برای اولین بار است که می خواهید وارد سیستم منتورینگ شوید.


سوالاتی که باید ابتدا از خود بپرسید :
- آیا شما علاقه مند به کمک به دیگران برای رساندن آنها به موفقیت هستید؟
- آیا شما فردی مطمئن، صادق و قابل اعتماد هستید تا همه چیز را محرمانه نگه دارید؟
- آیا شما قادر به شنیدن بدون وقفه، گرفتن نشانه های مهم از آنچه کسی به شما می گوید، بررسی و درک مطالب با به حداقل رساندن مفروضات و تعصبات خود هستید؟
- آیا می توانید دانش و تخصص خود را به روشنی، دلگرم کننده و مفید به دست آورید؟

برخی از انتظاراتی که از شما به عنوان یک منتور وجود دارد :
- مشاور و مربی باشید. ارائه مشاوره، راهنمایی و دریافت بازخورد از وظایف شماست. تجارب و تخصص خود را به صورت مناسب به اشتراک بگذارید و به عنوان یک هیئت علمی برای ایده ها و برنامه های علمی عمل کنید.
- قهرمان باشید . مشوق و پشتیبان برای انجام کارهای جدید. کمک به مربی گیرنده برای خروج از آستانه راحتی خود با کمک به او در برنامه ریزی و پیاده سازی ایده ها تا جشن پیروزی.
- منبع باشید. شناسایی و معرفی منابعی که باعث توسعه و رشد شخص می گردد. مانند کتاب ، کارگاه های آموزشی و یا سایر ابزارهای که به یادگیری کمک می کند. تشویق افراد به پیوستن به سازمان های شبکه ای و یا معرفی آنها به مخاطبین جدید.
- حقیقت گو باشید. ممکن است مربی گیرنده بازخورد سختی را ارائه دهد که نیاز به شنیدن و درک کردن دارد تا بتواند حرکت کند.

از آنجایی که در سیستم منتورینگ همه چیز صرفاً به صورت توافقی بین مربی و مربی گیرنده است، برای رسیدن به تجربه ای بهتر موارد زیر را به شما پیشنهاد می کنیم :
- زمان - از همان ابتدا زمان پایان منتورینگ را مشخص کنید مثلا سه ماه طول زمان معمولی است، اما می تواند کوتاه تر یا طولانی تر باشد. مشخص کنید که در این مدت چقدر ملاقات دارید؟ آیا صرفا از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی خواهد بود و یا نیاز به ملاقات حضوری نیز می باشد. مثلا یک یا دوبار در هفته و هر بار به مدت 2 ساعت.
- انعطاف پذیری - موافقت کنید که اگر فردی که مشاوره می گیرد، یک سوال خاص داشته باشد می تواند مستقیما با شما تماس بگیرد یا خیر و زملن آن را مشخص کنید.
- محرمانه بودن - قبول کنید که اطلاعات باید محرمانه بماند یا خیر. و به این موضوع پایبند بمانید.
- تعیین حدود فعالیت - شما مسئول مربی گیرنده نیستید. اما می توانید مشکلات و گرانی های او را با تجربه خود از بین ببرید و راهنمایی های دوستانه ارائه دهید. شغل شما این نیست که تمام مشکلاتی که پیش می آید را پاسخ دهید.
- بررسی و ارزیابی - در طول دوره منتورینگ، به روند پیشرفت نگاه کنید و فهرستی از آنچه انجام داده اید تهیه کنید.

و سخن پایانی
- اگر فکر می کنید در اهداف بیان شده توسط مربی گیرنده چیزی اشتباه است از قضاوت و تجربه خود استفاده کنید فردی را که مربیگری می کنید تشویق نمایید تا مسیر خود را اصلاح کند.
- نظرات سازنده خود را با سایر مربیان در میان بگذارید.
- همواره به یاد داشته باشید که منتور بودن یک امر داوطلبانه و هدف اصلی آن ارتقا دانش خود و دیگران است. به این شبکه به چشم کسب درآمد نگاه نکنید.
- لطفا گزارش مختصری از دوره برای ما ارسال کنید.
- ما در تیم پازل موفقیت و کسب تجربیات ارزنده در این سیستم را برایتان آرزومندیم.


قبل از ثبت نام لازم است که به حساب کاربری خود وارد شده و اطلاعات پروفایلتان را با دقت تکمیل نمایید، برای بررسی و تایید درخواست شما به این اطلاعات نیاز داریم.


چطور می تونیم کمکتون کنیم ؟

با ما تماس بگیرید

0933 415 96 64


info@puzzleit.ir - puzzleit.ir@gmail.com

یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 
 


فارس - شیراز. کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وب سایت puzzleit.ir محفوظ می باشد.