مشاهده مشخصات و یافتن منتور


فرض کنید فردی با استعداد و کم تجربه، یک ایده فروش در سر می پروراند و یک مدیر ارشد فروش هم می پذیرد به عنوان مربی در کنار او باشد و به او کمک کند. مدیر اجرایی به راحتی می تواند در اجرا و توسعه طرح او را رهبری کند. ممکن است مربی خیلی دقیقا او را راهنمایی نکند و یا مربیگری و آموزش را در محل ارائه ننماید اما توانایی این را دارد که فرد را به چالش کشد، او را تشویق کند و مثلا با طرح پرسشهایی او را به رویکرهای مناسبی برساند و در نقش منبع خرد به او یاری رساند. رابطه منتورینگ بین مربی و کارآموز پس از رسیدن به هدف مشخص شده به پایان می رسد، و تأثیر این عملکرد اجرایی در بقیه دوران حرفه ای منتور باقی خواهد ماند. جالب است بدانید بسیاری از افراد برای رشد حرفه ای خود، خود را به دست یک مربی جدید که طرز فکر کاملا متفاوتی دارد (و شاید بعضی مواقع زیادی و حتی غیر عادی به نظر می رسد) می سپارند تا آنان را به چالش بکشد تا از این طریق چشم و ذهن خود را به دیدگاه های مختلف باز کنند. یک مربی را می توان یک طرفدار در زندگی کاری تلقی کرد . کار با یک مربی می تواند تجربه ای ارزشمند برای هر دو طرف باشد. مربی و مربی گیرنده احتمالا چیزهای جدیدی را درباره خود و دیگران یاد می گیرند که به آنها کمک می کند تا به سمت اهداف حرفه ای حرکت کنند. اما برای ایجاد روابط کاری، هر طرف باید نقش خود را کاملا درک کند.
ما سعی می کنیم نهایت دقت خود را د ر انتخاب منتورهایی که به شما معرفی می کنیم داشته باشیم، اما در سیستم منتورینگ مسئولیت انتخاب منتور و رابطه منتورینگ تنها با شما و منتور انتخابیتان خواهد بود. به همین دلیل برای اینکه شما از خدمات این سیستم به نحوه احسنت بهره ببرید خوب است که قبل از انتخاب مربی، پیشنهادات زیر را به دقت مطالعه کنید.

ایده هایی که به شما کمک می کند تا با مربی موفق شوید:
- سعی کنید اهداف اولیه یادگیری را به طور کاملا واضح و مشخص بیان کنید.
- از مربی خود بیاموزید که چگونه می توانید موفقیت و کارآیی روابط حرفه ای خود را اندازه گیری کنید.
- از گزینه ها و رفتار های جدید برای رسیدن به اهداف شغلی و توسعه آن استقبال کنید.
- به توافقاتی که با مربی خود دارید متعهد بمانید.
- در یادگیری خود نقش فعال داشته باشید و به پیشرفت این فرایند کمک کنید.
- نگران نباشید، به توصیه ها یا انتقادات ناخوشایند هم بپردازید. مهارت های خود را به عنوان یک شنونده خوب بالا ببرید، آنچه را که می توانید استفاده کنید و بقیه را رها کنید.
- در اولین مکالمات مربیگری، انتظارات، نقش ها و مسئولیت ها را به طور شفاف مشخص کنید.
- مسئولیت های هر فرد و فرآیندی که دو نفر برای ارتباط برقرار کردن، درک اهداف شغلی، پیگیری و حل مشکل نیاز دارید را از همان ابتدا مشخص کنید.
- برای یافتن مربی که با او احساس راحتی می کنید وقت مناسب بگذارید.
- اهداف خود را با مربی به اشتراک بگذارید و آشکارا از ترسهایی که د راه رسیدن به این اهداف ارید صحبت کنید.
- منتظر مشاوره عجیب و خارق العاده ای نباشید.
- تجربه خود از شکست یا پیروزی را به اشتراک بگذارید.
- به دقت به مطالب گوش دهید، تحقیق کنید و از راهنمایی مربی استفاده کنید.

یک مربی میتواند در زندگی حرفه ای شما تفاوت واقعی و محسوس را ایجاد کند، اگر از مربی انتظارات واقعی داشته و خودتان تمایل به روبرویی به چالش ها را داشته باشید. در حال حاضر ممکن است برای همگان تاثیر هدایت و mentoring تا چند سال آینده هم قابل درک نباشد، اما شما تاثیر مثبت آن را در طول زمانی که با مربی خود کار می کنید و بعد از آن متوجه خواهید شد و چه خوب که اگر شما هم به زودی به دیگران کمک کنید. موفق باشید.


اعظم تفکر


مدرس و برنامه نویسی - علاقمند به عکاسی، هوش مصنوعی، امنیت اطلاعات، یادگرفتن و یاد دادن - امیدوار و خوش بین به آینده ;)


مهارت ها

اندروید C# Asp.Net
جاوا C++ هوش مصنوعی
C VB آموزش


Zeinab Dehghanمهارت ها

Java Matlab MySql
Android SQL Server JavaScript
Phpچطور می تونیم کمکتون کنیم ؟

با ما تماس بگیرید

0933 415 96 64


info@puzzleit.ir - puzzleit.ir@gmail.com

یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 
 


فارس - شیراز. کلیه حقوق مادی و معنوی، برای وب سایت puzzleit.ir محفوظ می باشد.